metall
september 21, 2019

Praktika metallitöödega tegelevas ettevõttes

By Jorma

Kõigile Lääne maakonna noortele, kes on huvitatud metalli töötlemisega seotud praktikakohtadest, pange nüüd tähele.

Erinevad metallitöödega tegelevad ettevõtted on valmis võtma vastu noori oma praktikaprogrammi.

Vajalik on huvi antud sektori vastu ja pealehakkamine. Vanus peaks olema vähemalt 16 eluaastat.

Metallitöödest veidi lähemalt:

Metallitootmine on metallkonstruktsioonide moodustamine vormide lõikamise, keeramise ja kogumise teel. See on väärt lisaprotsess, mis hõlmab masinate, osade ja konstruktsioonide moodustamist erinevatest toormaterjalidest.

Tavaliselt pakub loomepood töid, mis sõltuvad tavaliselt jooniste koostamisest, ja kui leping on sõlmitud, valmistab need esemed.

Tohutud poodide kauplused kasutavad tohutul hulgal olulisi väärtuses sisalduvaid protseduure, sealhulgas keevitamine, lõikamine, vormimine ja mehaaniline töötlemine.

Sarnaselt muude komplekteerimisvormidega kasutatakse üldiselt nii inimese tööd kui ka mehhaniseerimist.

Loodud eset võidakse nimetada tootmiseks ja kauplused esindavad märkimisväärset autoriteeti seda tüüpi töödes, mida nimetatakse poodide poodideks.

Muude tavaliste metallitöötlemisviiside, näiteks mehaanilise töötlemise, metalli treppimise, vormistamise ja viskamise lõpptulemused võivad olla suhteliselt sobivad viiulina ja mahutavusena, kuid neid protseduure ei nimetata loomiseks.

Metalli töötlemine – Keevitamine

Keevitamine on terase tootmise peamine keskpunkt. Metalltrepid on näiteks üks toode, mille valmistamisel tuleb metallitöökojal teha kõvasti keevitamist.

Vormitud ja mehaaniliselt töödeldud osad koondatakse ja keevitatakse kokku ning täpsuse täpsus kontrollitakse.

Juhul, kui on vaja tellida erinevaid keevisõmblusi, võib keevitamiseks vajalike osade leidmiseks kasutada installi. Sel ajal lõpetab keevitaja töö, nagu on näidatud jooniste koostamisel (nigelakese keevitamiseks) või nende endi arusaamade ja otsustusvõimega (kui peensusi ei anta).

Keevisõmbluste kuumuse vältimiseks või nende moonutamise vältimiseks võib eeldada erandlikke meetmeid. Need võivad hõlmata detaili värskendamist vähem keevitamiseks, hämmastunud keevitust, tugevat seadet kasutades, keevisõmbluse katmist jahtumisel liivaga ja keevitusjärgset kinnitamist.

Keermestatud keevisõmbluste kinnitamine lõpetatakse oksüatsetüleenpõletusega. Selles sügavalt konkreetses töös rakendatakse terasele soojust spetsiaalselt mõõduka sirge laiusega, muutes terase jahutamisel vahemiku poole väiksemaks. Selliselt andekas keevitaja suudab kriitilise lainetuse evakueerida nende joonte järgi.

Teraskeevitused tugevdatakse aeg-ajalt madala temperatuuriga broilerites, et leevendada järelejäänud ärevust. Sellised keevisõmblused, eriti mootorruutude jaoks, võivad pärast kuumtöötlust joon